Sałatka to niezbędny dodatek do drugiego dania na obiad. Dotyczy to zwłaszcza dań mięsnych lub rybnych. Sałatki można przygotować z warzyw lub owoców, ale bardzo popularne są sałatki mieszane, warzywno-owocowe. Zwykle kojarzą się one z porcją witamin, które znajdują się w składnikach. Tak więc, spożywając sałatki, dostarczamy organizmowi potrzebnych do życia minerałów i witamin.

Dlatego, ważne jest z jakich produktów przygotowuje się potrawę. Im bardziej wartościowe produkty znajdują się w sałatce, tym większa jest jej wartość odżywcza.

Przepis na sałatkę z papryki i cukinii zamieszczony poniżej warto wypróbować, właśnie ze względu na jej wartości odżywcze, jak również smakowe.

Nasza polecana sałatka do słoików jest dosyć szybka do wykonania i tania. Z tej podanej ilości składników wyjdzie nam sporo słoików z sałatką - to piękna, kolorowa produkcja.

Sałatka wychodzi pyszna, a potem to tylko otwieramy słoik za słoikiem... ;) Dlatego od razu warto skusić się na podwójną porcję!

Zachęcamy do produkcji, a potem życzymy smacznego :)

Składniki

Około  kcal w 100 g. Szczegóły
Informacje o kaloriach i wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
100%
Sałatka:
4 kg cukinii
1 kg czerwonej papryki
...

Przygotowanie

Cukinię (najlepiej młodą i świeżo zerwaną, bo wtedy lepiej się ją kroi bo jest miękka i nie trzeba jej obierać ze skórki i usuwać gniazd nasiennych) opłukać, przekroić wzdłuż na 4 części, a następnie pokroić w plasterki. Czerwoną paprykę oc...

Zostało jeszcze 81% treści przepisu
a także 16 zdjęć i informacje o kaloryczności i wartościach odżywczych.
Załóż konto aby przeczytać cały przepis
oraz otrzymać dostęp do wszystkich 7796 przepisów, 1497 porad oraz 369 artykułów bez reklam.
Możesz testować extra.smaczny.pl przez 7 dni bez opłat i zobowiązań. Wystarczy adres email. Dostęp do przepisów otrzymasz od razu po założeniu konta.
Zakładam konto testowe na 7 dni
za darmo bez żadnych zobowiązań
Mam już konto
Loguję się
Zakładam konto testowe na 7 dni
za darmo bez żadnych zobowiązań
Mam już konto
Loguję się