Papryka to łatwo dostępne warzywo z rodziny psiankowatych, które można kupić w każdym sklepie jarzynowym albo... - to propozycja dla pracowitych - samodzielnie wyhodować we własnym ogródku :)

Gatunków papryki jest wiele, ale nas interesuje coś innego. Tym, co odróżnia na pierwszy rzut oka papryki między sobą jest ich piękny i soczysty kolor.

W kuchni bardzo często wykorzystuje się różnokolorowe artykuły spożywcze dla uzyskania dodatkowych efektów estetycznych przygotowywanych potraw. Kolorowe danie ładnie się prezentuje, a swoim wyglądem zaprasza chętnych do kosztowania :)

Dostępnych kolorów jest kilka: najczęściej to papryka czerwona, papryka zielona czy papryka żółta...

Nie bez znaczenia jest wartość odżywcza papryki, która posiada właściwości lecznicze, dlatego jak najbardziej jest wskazana w codziennym wyżywieniu człowieka.

Podobny skutek może wywołać przystawka w postaci kolorowych papryk przygotowanych na grillu i podanych do potraw z mięsa czy kiełbas.

Ja polecam spróbować kolorowej papryki z grilla. Przepis na tę paprykę jest błyskawiczny, dlatego tym bardziej warto się na nią skusić!

Ja już życzę smacznego :)

Składniki

Na 3 porcje. Zmień
Około  kcal na porcję. Szczegóły
Informacje o kaloriach i wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
Porcji: 3
1 czerwona papryka
...

Przygotowanie

Gotowe za 30 minut (w tym 5 minut pracy).
Praca:5 minut
Gotowanie/pieczenie:25 minut
Bardzo łatwe wykonanie.
Bardzo tanie.

Kolorowe papryki umyć, osuszyć i pokroić w krążki. Następnie oczyścić z pestek, opłukać i ponownie osuszyć. Krążki kolorowych papryk posypać ostrą papryką w proszku. Rozłożyć na tackach aluminiowych i ...

Zostało jeszcze 70% treści przepisu
a także 6 zdjęć i informacje o kaloryczności i wartościach odżywczych.
Załóż konto aby przeczytać cały przepis
oraz otrzymać dostęp do wszystkich 7796 przepisów, 1497 porad oraz 369 artykułów bez reklam.
Możesz testować extra.smaczny.pl przez 7 dni bez opłat i zobowiązań. Wystarczy adres email. Dostęp do przepisów otrzymasz od razu po założeniu konta.
Zakładam konto testowe na 7 dni
za darmo bez żadnych zobowiązań
Mam już konto
Loguję się
Zakładam konto testowe na 7 dni
za darmo bez żadnych zobowiązań
Mam już konto
Loguję się