Ozdobą każdego świątecznego stołu będzie zapewne ta doskonała w smaku, kolorowa i efektowna sałatka wielkanocna. Jej walory estetyczne w całej okazałości ukazane zostaną dzięki umieszczeniu jej w szklanej, dużej, przezroczystej misce.

Jednym ze składników sałatki są jajka, dzięki czemu dodatkowo nawiązuje ona do tradycji Świąt Wielkanocnych. Śledzie matiasy oraz ogórek kiszony tworzą doskonałą kompozycję smakową, a sos chrzanowy daje jej wyrazistość. Rzodkiewka, czerwona fasolka, zielona cebulka i żółty ser dodadzą jej koloru i sprawiają, że staje się piękniejsza :)

U większości z nas na wielkanocnym stole na pewno znajdzie się tradycyjna jarzynowa sałatka. Ale dla poszerzenia świątecznego menu, można zrobić taką naszą kolorową i warstwową wersję sałatki... nie pożałujecie! Przyciąga ona wzrokiem, kusi, więc długo w misce nie pozostanie - macie to jak w banku ;)

Sałatka wygląda wiosennie i tak atrakcyjnie, że musicie się na nią skusić! Zwłaszcza, że pracy przy niej nie jest tak dużo... proste składniki... więc do dzieła Kochani! :)

Ta sałatka świetnie nadaje się na zdrowe, pożywne świąteczne śniadanie, jak i kolację.

Smacznych i zdrowych Świąt Wielkanocnych!

Składniki

Około  kcal w 100 g. Szczegóły
Informacje o kaloriach i wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
5 jajek
50 dag ogórków kiszonych
35 dag matiasów w oleju (z tacki)
1 puszka czerwonej fasolki
...

Przygotowanie

Jajka ugotować na twardo (najlepiej w wodzie z dodatkiem łupin z cebuli), ostudzić i obrać. Osobno zetrzeć białka i żółtka na tarce o dużych oczkach. Ogórki kiszone pokroić w kostkę i odcisnąć z soku. Matiasy opłukać z oleju, zalać zimną wo...

Zostało jeszcze 83% treści przepisu
a także 15 zdjęć i informacje o kaloryczności i wartościach odżywczych.
Załóż konto aby przeczytać cały przepis
oraz otrzymać dostęp do wszystkich 7808 przepisów, 1497 porad oraz 369 artykułów bez reklam.
Możesz testować extra.smaczny.pl przez 7 dni bez opłat i zobowiązań. Wystarczy adres email. Dostęp do przepisów otrzymasz od razu po założeniu konta.
Zakładam konto testowe na 7 dni
za darmo bez żadnych zobowiązań
Mam już konto
Loguję się
Zakładam konto testowe na 7 dni
za darmo bez żadnych zobowiązań
Mam już konto
Loguję się