Mięso indycze znane jest od dawna ze swoich cennych dla zdrowia człowieka właściwości. Jest to chude, niskokaloryczne i smaczne mięso. Zawiera niewielkie ilości tłuszczu, ale ma dużo białka. W kuchni można z niego przygotowywać różne potrawy.

Mięso z indyka można gotować, smażyć, piec. Powstają z niego bardzo smaczne rolady, kotlety, szaszłyki, świetnie smakuje indyk faszerowany i wiele innych potraw. Zakres stosowania do celów kulinarnych mięsa indyczego jest bardzo szeroki.

To mięso ma bardzo ciekawą właściwość. Jego struktura jest niejednorodna i poszczególne części przypominają różne gatunki mięsa, np. uda smakują jak dziczyzna, mięso z szyi jak wieprzowina, a najdelikatniejsza część indyka - piersi, cielęcinę.

Potrawa z indyka przygotowana wg tego przepisu kulinarnego, ma bardzo dobre właściwości pro-zdrowotne i ma w swoim składzie tylko produkty uznawane za zdrowe, fasola, czosnek, ryż i przyprawy.

Zatem zachęcamy do przygotowania tej zdrowej potrawy i życzymy smacznego :)

Składniki

Około  kcal w 100 g. Szczegóły
Informacje o kaloriach i wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
1 udziec z indyka z kością (ok. 1,30 kg)
40 dag cebuli
4 ząbki czosnku
...

Przygotowanie

Udziec z indyka oczyścić z kości i skóry, opłukać i pokroić w kostkę. Cebulę, czosnek obrać i pokroić w kostkę. Czerwoną fasolkę osączyć z zalewy. 2 szklanki wody zagotować, dodać sól, curry i ryż. Ugotować ryż i osączyć z wody.

Na rozgrza...

Zostało jeszcze 76% treści przepisu
a także 14 zdjęć i informacje o kaloryczności i wartościach odżywczych.
Załóż konto aby przeczytać cały przepis
oraz otrzymać dostęp do wszystkich 7806 przepisów, 1497 porad oraz 369 artykułów bez reklam.
Możesz testować extra.smaczny.pl przez 7 dni bez opłat i zobowiązań. Wystarczy adres email. Dostęp do przepisów otrzymasz od razu po założeniu konta.
Zakładam konto testowe na 7 dni
za darmo bez żadnych zobowiązań
Mam już konto
Loguję się
Zakładam konto testowe na 7 dni
za darmo bez żadnych zobowiązań
Mam już konto
Loguję się