Zerkam na kalendarz, a tu już ostatni listopada... i coraz bliżej Święta :)

Małymi kroczkami można sobie już coś zacząć przygotowywać... ;) Ja zabrałam się w tym roku od przygotowania świątecznej nalewki, tyle o niej słyszałam, więc postanowiłam, że w tym roku zrobię ją i ja! :)

Jest to nalewka na bazie bakalii, pomarańczy i słodkiego miodu... Jest ona bardzo łatwa i szybka w przygotowaniu. Tylko wymaga długiego leżakowania ;)

Ale to nie jest problem, jeżeli przygotujemy ją na początku grudnia, to do Świąt spokojnie wszystko ładnie się przegryzie ;)

Po świątecznym przejedzeniu taki mały kieliszeczek świątecznej i aromatycznej nalewki będzie dla naszego żołądka bardzo pomocny ;)

Można ją też odstawić na dłużej, aby nabrała lepszego smaku, i np. skosztować w Sylwestrową Noc lub w karnawałowym szaleństwie!

Taką aromatyczną nalewkę można też przelać do ładnej butelki i dać w prezencie :)

Składniki

Około  kcal w 100 g. Szczegóły
Informacje o kaloriach i wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
½ litra wódki
25 dag pomarańczy (1 średnia)
1 łyżka miodu
...

Przygotowanie

Pomarańczę dokładnie wyszorować, umyć, sparzyć i osuszyć. Następnie pokroić w około 1-1 ½ cm krążki (a pierwszy i ostatni odrzucić). Suszone morele pokroić w paski.

Do dużego umytego i wyparzonego słoika (tzw. litrowego) przełożyć suszone ...

Cały przepis jest dostępny po zalogowaniu
Wszystkie 7840 przepisów, 1497 porad oraz 369 artykułów bez reklam są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
Abonament ma charakter jednorazowej wpłaty, zakup abonamentu nie zobowiazuje do wnoszenia kolejnych opłat. Opłata może zostać dokonana elektronicznie (karta, e-przelew lub paypal za pośrednictwem DotPay.pl) lub przelewem na nasze konto. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.

Przepis należy do kategorii

Kalorie i wartości odżywcze

Informacje o wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy naszego abonamentu.
W 100 gramach
Energia:  kcal % GDA*
Białka:  g % GDA*
Węglowodany:  g % GDA*
Tłuszcze:  g % GDA*
Cholesterol:  mg % **
* procent zalecanego dziennego spożycia (GDA) obliczono wg normy dla kobiety : energia 2000 kcal, białka 50 g, węglowodany 100  g, tłuszcze 70 g.
** dla cholesterololu przyjęto dawkę uznawaną za bezpieczną na poziomie 300  mg.
Uwaga: Nie wszystkie składniki zostały uwzględnione w tabeli. Kliknij "Pokaż szczegóły" aby wyświetlić szczegółowe informacje o kaloriach.

Komentarze Smakowiczów (6)

Dodawanie komentarzy...

jest dostępne po zakupieniu abonamentu.
2016-12-18
Dorota
Autor przepisu

Tak długo ma stać całość w słoiku, a tuż przed Świętami można ją już przelać do butelki :) Do herbatki też jak najbardziej się nadaje :) Na zdrowie!

2016-12-15
Paulina

Witam, czy na pewno zostawić na 4-6 tygodni, czy przed świtami , można już przelać do butelki ?

2016-12-15
dora

fajny przepisik, ale nie dla dzieci haha Fajna opcja na swiateczny wieczor, ale takie przyprawy można np. do herbaty dodac

Pozostało: 3