Cukrzyca to choroba, która niestety coraz częściej atakuje współczesnych ludzi. Chorzy powinni stosować specjalną dietę cukrzycową, charakteryzującą się tym, że produkty spożywcze muszą mieć niski indeks glikemiczny. Najogólniej produkty te, muszą wolno uwalniać do krwi glukozę, którą zawierają. Indeks glikemiczny (IG) to wskaźnik, który określa jak szybko po spożyciu określonego produktu, wzrośnie poziom cukru we krwi.

Tak więc, wszystkie produkty, które znajdują się w potrawach dla diabetyków, czyli chorych na cukrzycę muszą mieć niski indeks glikemiczny.

W tym przepisie kulinarnym na sałatkę dla diabetyków, znajdują się kalafior, wędzony kurczak, jajka, por, czerwona papryka, czosnek, orzechy włoskie, jogurt naturalny oraz przyprawy. Sałatka jest zdrowa i należy zachęcać również ludzi zdrowych do jej przygotowywania i podawania na stół. Polecamy!

Składniki

Około  kcal w 100 g. Szczegóły
Informacje o kaloriach i wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
50 dag kalafiora (1 kalafior)
20 dag wędzonego kurczaka
kawałek pora
...

Przygotowanie

Kalafiora podzielić na różyczki i opłukać. Następnie wrzucić do wrzącej i osolonej wody. Gotować 10 minut po przykryciem od momentu zagotowania się wody. Potem odcedzić i ostudzić.

Wędzonego kurczaka pokroić w kostkę. Por pokroić w półplas...

Cały przepis jest dostępny po zalogowaniu
Wszystkie 7840 przepisów, 1497 porad oraz 369 artykułów bez reklam są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
Abonament ma charakter jednorazowej wpłaty, zakup abonamentu nie zobowiazuje do wnoszenia kolejnych opłat. Opłata może zostać dokonana elektronicznie (karta, e-przelew lub paypal za pośrednictwem DotPay.pl) lub przelewem na nasze konto. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.

Przepis należy do kategorii

Kalorie i wartości odżywcze

Informacje o wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy naszego abonamentu.
W 100 gramach
Energia:  kcal % GDA*
Białka:  g % GDA*
Węglowodany:  g % GDA*
Tłuszcze:  g % GDA*
Cholesterol:  mg % **
* procent zalecanego dziennego spożycia (GDA) obliczono wg normy dla kobiety : energia 2000 kcal, białka 50 g, węglowodany 100  g, tłuszcze 70 g.
** dla cholesterololu przyjęto dawkę uznawaną za bezpieczną na poziomie 300  mg.
Uwaga: Nie wszystkie składniki zostały uwzględnione w tabeli. Kliknij "Pokaż szczegóły" aby wyświetlić szczegółowe informacje o kaloriach.

Komentarze Smakowiczów

Dodawanie komentarzy...

jest dostępne po zakupieniu abonamentu.
Ten przepis nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!