Pietruszka jest warzywem z rodziny selerowatych, zaliczana do tzw. włoszczyzny. Jadalna jest część podziemna - korzeń, jak również zielona część nadziemna czyli liście. Ze względu na właściwości pietruszka jest cenioną jarzyną. Stosowana w kuchni jako przyprawa.

Liście, czyli tzw. natka pietruszki charakteryzuje się oryginalnym, intensywnym zapachem, dlatego stosowana jest do przyprawiania bardzo wielu potraw. Zawiera duże ilości chlorofilu oraz prowitaminy A, ponadto żelaza i witaminy C. Korzenie zawierają olejki eteryczne.

W kuchni pietruszka najczęściej stosowana jest do przygotowywania zup. Pietruszka ma również właściwości lecznicze i stanowi cenny surowiec zielarski.

Surówka jarzynowa, w której jednym ze składników jest właśnie pietruszka stanowi świetną przystawkę do obiadu, ponieważ razem z pozostałymi warzywami posiada spore ilości witamin i minerałów, których powinniśmy dostarczać organizmowi. Surówka pasuje do dań mięsnych i ryb.

Smacznego :)

Składniki

Na 8 porcji. Zmień
Około  kcal na porcję. Szczegóły
Informacje o kaloriach i wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
Porcji: 8
1 średnia kapusta pekińska (ok. 80 dag)
3 łyżki oliwy z oliwek
sól morska
...

Przygotowanie

Gotowe za 30 minut (w tym 15 minut pracy).
Praca:15 minut
Oczekiwanie:15 minut
Bardzo łatwe wykonanie.
Bardzo tanie.

Kapustę pekińską umyć, osuszyć i pokroić. Przełożyć do dużej miski, dodać oliwę z oliwek i sól morską. Razem dokładnie wymieszać i odstawić na 15 minut. Por pokroić w pla...

Zostało jeszcze 75% treści przepisu
a także 7 zdjęć i informacje o kaloryczności i wartościach odżywczych.
Załóż konto aby przeczytać cały przepis
oraz otrzymać dostęp do wszystkich 7796 przepisów, 1497 porad oraz 369 artykułów bez reklam.
Możesz testować extra.smaczny.pl przez 7 dni bez opłat i zobowiązań. Wystarczy adres email. Dostęp do przepisów otrzymasz od razu po założeniu konta.
Zakładam konto testowe na 7 dni
za darmo bez żadnych zobowiązań
Mam już konto
Loguję się
Zakładam konto testowe na 7 dni
za darmo bez żadnych zobowiązań
Mam już konto
Loguję się