Nasze babcie kiedyś przygotowywały się na zimę przez całe lato, robiąc m.in. przepyszny syrop z malin :) My teraz jesteśmy, zabiegani i zawsze brakuje nam czasu... ;) Ale może warto przygotować coś zdrowego i swojego na nadchodzące mroźne dni - a wszytko po to, aby nie chorować!

Ja przedstawiam Wam mało skomplikowany i szybki do przygotowania syrop właśnie z tych przepysznych i bardzo zdrowych owoców. Taki syrop to skarb i z takim syropem żadna zima nam nie straszna!

Nasz malinowy syrop wzbogacamy orzeźwiającą miętą. Dzięki czemu jest on idealny na każdą porę roku, latem wspaniale gasi pragnienie, a zimą?? Zimą nie ma nic lepszego na przeziębienia jak rozgrzewająca herbatka z malinowym dodatkiem!

Składniki

Około  kcal w 100 g. Szczegóły
Informacje o kaloriach i wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
100%
1 kg malin
¾ szklanki wody
...

Przygotowanie

Maliny przebrać, opłukać i osuszyć (jeśli są z własnej działki i zbierane w słoneczny dzień, to nie trzeba ich płukać). Przełożyć do garnka, dodać wodę, cukier oraz opłukane i osuszone gałązki mięty. Całość razem zagotować, wymieszać i goto...

Zostało jeszcze 71% treści przepisu
a także 10 zdjęć i informacje o kaloryczności i wartościach odżywczych.
Załóż konto aby przeczytać cały przepis
oraz otrzymać dostęp do wszystkich 7803 przepisów, 1497 porad oraz 369 artykułów bez reklam.
Możesz testować extra.smaczny.pl przez 7 dni bez opłat i zobowiązań. Wystarczy adres email. Dostęp do przepisów otrzymasz od razu po założeniu konta.
Zakładam konto testowe na 7 dni
za darmo bez żadnych zobowiązań
Mam już konto
Loguję się
Zakładam konto testowe na 7 dni
za darmo bez żadnych zobowiązań
Mam już konto
Loguję się