To świetny i wielokrotnie sprawdzony przepis na rewelacyjne pączki :) Przepis ten dostałam od Pani Irenki Świderskiej, którą serdecznie pozdrawiam :)

Pani Irenka dała mi własny sprawdzony przepis i cenne porady, aby moje wypieki się udały :) Ja się do nich zastosowałam i wszystko pięknie się udało! :D

Pączuszki wyszły rewelacyjne! Były puszyste, miękkie, aromatyczne i delikatne w smaku. Nie piły wcale tłuszczu, i nawet bez cukru świetnie smakowały :)

U mnie zniknęły w błyskawicznym wręcz tempie, bo tyle pączków poszło w zaledwie 3-4 godzinki ;) Każdy tylko sięgał po kolejnego i zachwycał się jego smakiem.

Polecam ten przepis w Karnawale :)

Składniki

Na 20 porcji. Zmień
Około  kcal na porcję. Szczegóły
Informacje o kaloriach i wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
Porcji: 20
10 dag drożdży
½ litra mleka
5 ½ łyżki cukru
...

Przygotowanie

Gotowe za 3 godziny i 3 minuty (w tym 1 godzina pracy).
Praca:1 godzina
Gotowanie/pieczenie:3 minuty
Oczekiwanie:2 godziny
Średnia trudność wykonania.
Tanie.

Drożdże rozkruszyć i przełożyć do niewielkiej ilości podgrzanego mleka (odlanego z podanych składników), dodać ½ łyżki cukru, razem wymieszać i odstawić w ciepłe miejsce na kilkanaście minut przykrywając ściereczką.

Żółtka i jajko utrzeć z...

Cały przepis jest dostępny po zalogowaniu
Wszystkie 7840 przepisów, 1497 porad oraz 369 artykułów bez reklam są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
Abonament ma charakter jednorazowej wpłaty, zakup abonamentu nie zobowiazuje do wnoszenia kolejnych opłat. Opłata może zostać dokonana elektronicznie (karta, e-przelew lub paypal za pośrednictwem DotPay.pl) lub przelewem na nasze konto. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.

Przepis należy do kategorii

Kalorie i wartości odżywcze

Informacje o wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy naszego abonamentu.
W 100 gramach W porcji (ok. 99  g)
Energia:  kcal  kcal % GDA*
Białka:  g  g % GDA*
Węglowodany:  g  g % GDA*
Tłuszcze:  g  g % GDA*
Cholesterol:  mg  mg % **
* procent zalecanego dziennego spożycia (GDA) obliczono wg normy dla kobiety : energia 2000 kcal, białka 50 g, węglowodany 100  g, tłuszcze 70 g.
** dla cholesterololu przyjęto dawkę uznawaną za bezpieczną na poziomie 300  mg.

Komentarze Smakowiczów (2)

Dodawanie komentarzy...

jest dostępne po zakupieniu abonamentu.
2022-02-03
Zosia T.

Tłusty czwartek coraz bliżej, w tym roku również skuszę się na te pączki, rodzice smakowały i mnie również. Lubię sprawdzone przepisy, dodam jeszcze od siebie, że te pączki długo utrzymują świeżość :)

2020-02-18
Magdallena38

Rewelacyjny jest ten przepis, udały mi się w tym roku pączki :) Dziękuję za sprawdzoną recepturę! Zawsze miałam problemy z pączkami, i tak średnio chciało mi się je smażyć, ale w końcu się przełamałam i proszę - rewelacja! :D