Ten przepis kulinarny na zieloną sałatkę, szczególnie warto polecić dla osób dbających o sylwetkę. Składniki na tę sałatkę, nie licząc mięsa z kurczaka i jogurtu, to same warzywa oraz przyprawy. Ale kurczak i jogurt to częste składniki potraw dietetycznych, wręcz zalecane do stosowania w tego rodzaju potrawach, zamiast mięsa czerwonego oraz śmietany.

Pozostałe składniki: brokuł, pestki dyni, szczypiorek, sok z cytryny pozwalają zaliczyć całą sałatkę do zdrowych potraw o charakterze dietetycznym, które można zalecać dla osób stosujących zasady zdrowego żywienia na co dzień.

Niewątpliwie dodatkową zaletą tej potrawy jest łatwość i szybkość jej przyrządzenia.

Sałatka sprawdza się idealne jako dodatek do potraw z grilla. Jest świetna na wakacyjne śniadanie, obiad lub kolację. To również nowy smak dla diabetyków.

Polecamy i życzymy smacznego :)

Składniki

Na 7 porcji.
Około  kcal na porcję. Szczegóły
Informacje o kaloriach i wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
1 brokuł (ok. 50 dag)
1 podwójny filet z kurczaka (ok. 50 dag)
3 dag suszonych śliwek
...

Przygotowanie

Gotowe za 1 godzina i 15 minut (w tym 25 minut pracy).
Praca:25 minut
Gotowanie/pieczenie:10 minut
Oczekiwanie:40 minut
Bardzo łatwe wykonanie.
Tanie.

Brokuł umyć, podzielić na różyczki i wrzucić do wrzącej osolonej wody. Gotować 7 minut, pod przykryciem od momentu zagotowania się wody. Następnie odcedzić, ostudzić i pokroić w kostkę. Filet z kurczaka oczyścić z błonek i kości. Opłukać, w...

Cały przepis jest dostępny po zalogowaniu
Wszystkie 7840 przepisów, 1497 porad oraz 369 artykułów bez reklam są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
Abonament ma charakter jednorazowej wpłaty, zakup abonamentu nie zobowiazuje do wnoszenia kolejnych opłat. Opłata może zostać dokonana elektronicznie (karta, e-przelew lub paypal za pośrednictwem DotPay.pl) lub przelewem na nasze konto. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.

Kalorie i wartości odżywcze

Informacje o wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy naszego abonamentu.
W 100 gramach W porcji (ok. 160  g)
Energia:  kcal  kcal % GDA*
Białka:  g  g % GDA*
Węglowodany:  g  g % GDA*
Tłuszcze:  g  g % GDA*
Cholesterol:  mg  mg % **
* procent zalecanego dziennego spożycia (GDA) obliczono wg normy dla kobiety : energia 2000 kcal, białka 50 g, węglowodany 100  g, tłuszcze 70 g.
** dla cholesterololu przyjęto dawkę uznawaną za bezpieczną na poziomie 300  mg.
Uwaga: Nie wszystkie składniki zostały uwzględnione w tabeli. Kliknij "Pokaż szczegóły" aby wyświetlić szczegółowe informacje o kaloriach.

Komentarze Smakowiczów

Dodawanie komentarzy...

jest dostępne po zakupieniu abonamentu.
Ten przepis nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!