Jeśli przyjdzie nam tylko ochota na słodkie ciasto do kawy lub odebraliśmy telefon z informacją, że za godzinkę odwiedza nas rodzinka, wtedy nie idziemy do sklepu po "nie wiadomo co", lecz zabieramy się za bardzo proste i szybkie ciasto :)

Przedstawiam Wam bardzo stary przepis na ciasto z kaszą manną. Najpierw robiła go moja mama wiele, wiele razy, a teraz ze względu na szybkość przygotowania przypadł do gustu i mnie ;)

Jest to ciasto bez pieczenia. Najlepiej jego przygotowanie zacząć od przyrządzenia galaretki, która musi nam jeszcze przed gośćmi stężeć ;) Potem gotujemy mleko z dodatkami, w tym czasie wykładamy herbatnikami formę, później wykładamy gorącą masę mleczną, wyrównujemy ją, a na koniec przykrywamy kolejną warstwą herbatników. I nasze ciasto odstawiamy - najlepiej w zimne miejsce (spiżarka, balkon), aby ostygło.

Już na sam koniec, na ostudzone ciasto wylewamy tężejącą galaretkę, możemy o dowolnym kolorze - mnie akurat spodobał się ten turkus :)

Wierzch galaretki można posypać też wiórkami kokosu lub płatkami migdałów. A jeśli wiemy, że już nie zdążymy zrobić ciasta z galaretką, to można polać je na szybko polewą czekoladową i posypać np. kolorową posypką, pokrojonymi orzeszkami... lub polać raz białą, a raz ciemną czekoladą - tworząc takie paski jak u zebry ;)

Wykończenie ciasta zależy od sytuacji (za jaki czas mamy podać ciasto na stół) lub po prostu od naszej fantazji... ;)

Samo to wykonanie tej "głównej części ciasta", czyli ugotowanie masy z kaszą manną i przełożenie herbatnikami zajmie nam zaledwie 20 minut.

Jest to ciasto idealne dla zaczynających przygodę z pieczeniem ciast, dla osób zabieganych, zapracowanych, a nawet dla tych którzy nie lubią piec, bądź dla tych, których często prześladuje zakalec... Tutaj możemy być spokojni, bo to ciasto zawsze nam się uda! :)

Taki kaszak z galaretką jest nie za słodkim, miękkim i delikatnym ciastem. Zatem jest idealnym ciachem na każdą okazję.

Smacznego :)

Składniki

Na 24 porcje.
Około  kcal na porcję. Szczegóły
Informacje o kaloriach i wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
Masa mleczna:
1 litr mleka
½ szklanki cukru
...

Przygotowanie

Gotowe za 20 minut (w tym 20 minut pracy).
Praca:20 minut
Bardzo łatwe wykonanie.
Bardzo tanie.

Mleko wlać do garnka. Dodać do niego cukier, cukier waniliowy, masło i całość razem zagotować. Do gotującej się masy wsypywać powoli kaszę mannę, cały czas mieszając, aby nie powstały grudki.

Tradycyjną prostokątną formę o wymiarach 25 na ...

Cały przepis jest dostępny po zalogowaniu
Wszystkie 7840 przepisów, 1497 porad oraz 369 artykułów bez reklam są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.
Abonament ma charakter jednorazowej wpłaty, zakup abonamentu nie zobowiazuje do wnoszenia kolejnych opłat. Opłata może zostać dokonana elektronicznie (karta, e-przelew lub paypal za pośrednictwem DotPay.pl) lub przelewem na nasze konto. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.

Kalorie i wartości odżywcze

Informacje o wartościach odżywczych są dostępne dla posiadaczy naszego abonamentu.
W 100 gramach W porcji (ok. 73  g)
Energia:  kcal  kcal % GDA*
Białka:  g  g % GDA*
Węglowodany:  g  g % GDA*
Tłuszcze:  g  g % GDA*
Cholesterol:  mg  mg % **
* procent zalecanego dziennego spożycia (GDA) obliczono wg normy dla kobiety : energia 2000 kcal, białka 50 g, węglowodany 100  g, tłuszcze 70 g.
** dla cholesterololu przyjęto dawkę uznawaną za bezpieczną na poziomie 300  mg.
Uwaga: Nie wszystkie składniki zostały uwzględnione w tabeli. Kliknij "Pokaż szczegóły" aby wyświetlić szczegółowe informacje o kaloriach.

Komentarze Smakowiczów

Dodawanie komentarzy...

jest dostępne po zakupieniu abonamentu.
Ten przepis nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!