Czy można wyobrazić sobie kuchnię bez garnków - chyba nie. W garnkach odbywa się gotowanie, pieczenie oraz duszenie potraw. Najczęściej garnki wyposażone są w uchwyty służące do ich przenoszenia. Do przykrywania garnków stosuje się pokrywy, posiadające rączki ułatwiające ich użytkowanie. Dobry garnek powinien charakteryzować się trwałością oraz funkcjonalnością, a to oznacza, że potrawy przygotowane w nim są zdrowe, a także ugotowane szybko i tanio. Materiał, z którego wykonuje się garnki musi być odporny na wysoką temperaturę. Garnki można kupować w zestawach lub pojedynczo.

Materiał na garnki

Obecnie garnki wykonuje się z różnych rodzajów stali, aluminium, żeliwa, ceramiki, a nawet szkła. Można również nabyć garnki, w których...

Zostało jeszcze 98% treści artykułu.
Pozostała część tego artykułu
oraz wszystkie 7840 przepisów, 1497 porad oraz 369 artykułów bez reklam są dostępne dla posiadaczy abonamentu extra.smaczny.pl.

Darmowy test trwa 7 dni. Otrzymasz pełny dostęp do całej treści. Bez żadnych zobowiązań, wystarczy adres email. Możesz także zarejestrować się przez konto Facebook lub Google. Następnie możesz wykupić dostęp od 10,75 zł miesięcznie. Cena zależy od czasu trwania abonamentu.

Abonament ma charakter jednorazowej wpłaty, zakup abonamentu nie zobowiazuje do wnoszenia kolejnych opłat. Opłata może zostać dokonana elektronicznie (karta, e-przelew lub paypal za pośrednictwem DotPay.pl) lub przelewem na nasze konto. W przypadku dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu.

Komentarze Smakowiczów (1)

Dodawanie komentarzy...

jest dostępne po zakupieniu abonamentu.
2016-02-26
Paweł

apropos WOKa : Woki w chinach wykonuje sie z cienkiej stali węglowej a nie z żeliwa!!! - to u nas robi się zeliwne Woki bo mamy problem ze słabymi palnikami. Żeliwny Wok jak się rozgrzeje to ma trochę więcej mocy niż ze zwykłej stali. Podpatrczie sobie w restauracjach chińskich jakich Woków się uzywa.